A hajformázás nem csak a fonásról és a kontyról szól. Ez játék a színekkel, a visszafogottabbaktól az intenzív színekig. Hajfestéskor bizonyos szabályokat kell követni, de a színtrendek olyan sokszínűek, hogy mindenki megtalálja a számára megfelelőt. Kisebb vagy nagyobb hatással.
Gondold át. Mindent tudsz a hajfestésről? Ismered a legújabb trendeket? Tudod mi a különbség a sombre, ombre és bronde között? Ha nem, akkor tovább kell olvasnod. Itt olvashatsz a legmenőbb festési típusokról, és ellenőrizheted hogy hihetsz-e a hajfestési mítoszokban.
Mi a hajfestés? Egy egyszerű kérdés és a válasz is egyértelmű lesz. A hajfestéssel vegyszerrel megváltoztatjuk a (természetes vagy korábban befestett) haj színét. Kiválaszthatjuk a kívánt árnyalatot, de egy hajfesték csak néhány árnyalattal tudja megváltoztatni a színt. Ezért ha pl. sötétbarnát akarunk kiszőkíteni egy teljesen más módszer,t kell alkalmazni, amelyet fehérítésnek neveznek.
Háromféle hajfestés létezik:
Figyelem! Eloszlatjuk a festési mítoszokat! A mai napig sok nő ismétli őket, és minden vitacsoportban és hajápolási blogon felbukkannak. Meglepő módon nincsenek tudományosan alátámasztva. A hamis elméletek szerint a hajfestés káros és fokozza a hajhullást. Te is hiszel ebben?
A festés okozta hajhullás általános mítosz. Nincs összefüggés a hajfestés és a hajhullás között. A nem megfelelő és túl erős termék kiválasztása irritálhatja az érzékeny fejbőrt, de nincs hatással a szilárdan gyökerező hajhagymákra. A hajfestés csak a haj látható részét – a hajszálat – befolyásolja. Közömbös a hajhagymákkal és a tüszőkkel szemben.
Egyesek szerint lehetetlen sérült hajat befesteni. Minden lehetséges, de bizonyos kockázatokkal is jár. A túldolgozott haj sokkal több pigmentet szív fel, így a hatás hosszantartó és intenzív lesz. Sajnos a sérült haj gyenge, és nincs védve a vegyi anyagoktól. Ha sérült hajat szeretnél festeni, gyengéd terméket kell használni, ami kevésbé tartós, de biztonságosabb.
A festés károsítja a természetes hajszínt? Sok véleménnyel ellentétben nem. Bár a pigment behatol a hajszálakba és új színt kölcsönöz, a természetes pigment mennyisége változatlan marad a növekvő hajban. A gyökerek természetes árnyalata kevésbé tűnik intenzívnek és fénytelennek a haj többi festett színéhez képest.
A sampon eltávolítja a természetes zsírokat, megvédve a fejbőrt a káros tényezőktől. A legjobb, ha festés előtt este mosod meg a hajad, hogy a lipidgátnak legyen ideje újjáépülni, és jobb védelmet nyújtson a hajnak a kezelés során. Festés után egy nappal normál samponnal moshatsz hajat; A samponokban lévő mosószerek gyengíthetik a kezelés hatását, kimoshatják a friss pigmentet, és gyorsabban fakulhat a szín.
Ombre, baleage vagy esetleg splashlight? Napjainkban a fodrászok képességei meghaladják a frizura kinézetével kapcsolatos képzeletünket. A festés nem csak egyszínű termék használata a hajon. A kontrasztos tincsek vagy a színátmenetes ombre helyett áttértünk a sombre, bronde stb. stílusokra. Miben különböznek ezektől? Íme a legnépszerűbb trendek listája.
Hogyan használjunk olajat a hajfestéshez? Lehetséges, bár az ilyen újítások sok vitát váltanak ki. Érdekes módon az olajok tartóssá vagy kevésbé tartóssá tehetik a színt. A kívánt eredmény eléréséhez a megfelelő technika használata a kulcs. A festéshez használt olajat megfelelően kell kiválasztani, amelynek rendelkeznie kell bizonyos tulajdonságokkal (nedvesít, regenerál, erősít és véd). Vannak olyan olajok, amelyeket érdemes kerülni, de olyanokat is találhatunk, amelyeket érdemes választani.
Hogyan kell helyesen használni az olajokat a hajfestés során? A leggyakoribb, ha néhány csepp kedvenc olajat hozzáadunk a hajfestékhez. Az olaj értékes tápanyagokkal gazdagítja a festéket, és lipidegyensúlyt biztosít a hajnak és a fejbőrnek. A polcokon akár kész olajos hajfestékeket talál (általában argánolajjal). Alternatívaként egy órával a festés előtt kenjünk fel az olajat, de kis mennyiségben, hogy elkerüljük az olajosodást és a túlterhelést. Hagyjuk az olajat a hajon, mert megvédi fejbőrünket a festékben található vegyszerektől. Az olajos hajfestés megakadályozza a kiszáradást és az irritált fejbőrt. Ha helyesen használjuk az olajat, akkor az képes intenzívebbé tenni a színt.
A kezelést követően egy héttel később meg kell ismételni a haj olajozását, hogy felerősítsük a haj színét.
Hozzászólások: #0