A vékony haj sok nőt, köztük hírességeket is érintő probléma. Mit tegyünk, ha vékony hajunk van? A vékonyszálú haj kezelésének legjobb módja az ápolás és a megfelelő hajvágás. Tudd meg, mit nem szeret a vékony haj.
Az egyik leggyakrabban feltett kérdés az interneten: Miért olyan vékony a hajam? Valójában ez egy nagyon jó kérdés! Mielőtt elkezdenénk megoldást keresni erre a bizonyos problémára, meg kell ismernünk az eredetét. Leggyakrabban azt feltételezzük, hogy a haj azért vékony, mert kevés hajszállal rendelkezünk.
Kiderült, hogy a hajtípus meghatározása meglehetősen problémásnak számít. Hogyan lehet felismerni, hogy a haj vastag? Gyakran a hajmennyiseg alapján határozzuk meg a hajunk állapotát. Hajlamosak vagyunk azt mondani, hogy kevés hajunk van, mert vékonyszálúnak tűnik számunkra. Valójában ez nem a legjobb következtetési folyamat, mert a haj vastagsága számít, nem pedig a mennyisége. Érdemes tudni a különbséget a vékonyszálú és a ritkuló haj között.
A vékony haj körülbelül 25%-kal kisebb átmérőjű, mint a normál haj. Ezért úgy tűnhet, hogy kevesebb van belőle. Előfordul, hogy ez a meggyőződés a valóságban megalapozott, mert a vékony haj hajlamos a túlzott kihullásra. Azonban nem kőbevésett szabály, hogy a vékony hajú embereknek kevesebb hajuk van. A haj vastagsága az, ami megnehezíti a telt volumenű frizura létrehozását.
A haj külső rétegének (kutikularéteg) vastagsága az, ami befolyásolja az egész haj vastagságát. A hajszál 4-12 réteg keratin kutikulából állhat, amelyek szorosan egymáshoz tapadnak. A vékonyszálú haj lényegesen kevesebb kutikulával rendelkezik, kevesebb keratin építi fel ezt a fajta hajat, így hajlamos nagyobb porozitást elérni. Általánosságban ez az oka annak, hogy az ilyen típusú haj olyan érzékeny. Ezt a problémát könnyű leírni a következő példával. Egy egészséges és vastag haj 160-250 g súlyt képes elviselni, míg egy vékony haj csak 25-40 g-ot, ami majdnem több mint 6-szor könnyebb teher.
A vékony haj is lehet hosszú. Legfőbb ideje lerombolni azt a mítoszt, hogy ez a hajtípus csak rövidre vágva mutat jól. Ez korántsem igaz, mert úgy is lehet szép frizurát készíteni, ha hosszú és vékony szálú a hajad. Nem kell elkeseredni, hanem megfelelően kell ápolni a hajunkat.
Hogyan ápoljuk a vékonyszálú hajat? Tulajdonképpen a vékonyszálú haj ápolása nem sokban különbözik a szokásos hajápolótól. A megfelelő hajápolás minden alapvető szabálya érvényes itt is, valamint a finomság meglehetősen döntő fontosságúnak tekinthető. A legfontosabb azonban a folyamatos védelem és a vékonyszálú haj megerősítése, mivel az sokkal gyengébb és határozottan sérülésveszélyesebb.
Függetlenül attól, hogy milyen gyakran mosunk hajat (naponta vagy néhány naponta), csak megfelelő kozmetikumokat használjunk a művelethez. Mi a legjobb sampon vékonyszálú hajra? Minden bizonnyal az, amelyik volumennel ajándékozza meg a hajat, és könnyű, nem túlterhelő formulával rendelkezik. Az összetevők, amelyeket a vékonyszálú haj nem kedvel: alkoholok (kiszárítják), szilikonok (gipszelik a hajat), agresszív mosószerek és tartósítószerek (irritációt okoznak). Másrészt a vékony haj szereti a finom tisztítási módokat, mint például a CWC-módszer (kondicionáló - mosás - kondicionáló).
Amit érdemes tudatosítani, a szárazsampon gyakori használata nem tekinthető jó ötletnek, annak ellenére, hogy a haj volumenének növelésére ajánlják. Ez a por ugyanis reakcióba léphet a faggyúval, irritálhat és egy olyan áthatolhatatlan réteget hozhat létre, amely megakadályozza az oxigén hozzáférését a fejbőrhöz. Ami még rosszabbá teszi a helyzetet, hogy a szárazsampon réteget nehéz teljesen eltávolítani.
Nem kell aggódnod amiatt, hogy a magasabb hőmérséklet gyengítheti az amúgy is vékonyszálú hajat, amíg megfelelő védelmet biztosítasz. Ha hagyjuk, hogy a hajunk levegőn száradjon, nagy valószínűséggel kevesebb volument kapunk. Ha azonban a fejünket lehajtva tartva szárítjuk meg a hajunkat, akkor a hajszálakat a tövüknél megemeljük, és a haj volument kap. A legfontosabb szabályok - a hajszárítás előtt ápolnunk kell a hajszálakat például természetes olajjal, és ha már szóba került maga az eljáráshoz használt eszköz, a hajszárítót 6-7 centiméteres távolságban kell tartanunk a hajunktól, és langyos légáramot kell beállítanunk.
A vékonyszálú haj szereti a változatosságot, ezért nincs egyetlen fajta kondicionáló termék sem, amely erre a célra készült. Az alapvető vitaminokat és ásványi anyagokat sokféle módon lehet eljuttatni a hajhoz, mégis mindig a természetesekhez forduljunk. A jelentős mennyiségű vegyszer, alkohol, parabén és szintetikus összetevők nem segítenek a cél elérésében. Mivel kezeljük a vékonyszálú hajat? Íme a legnépszerűbb termékek, amelyekhez érdemes nyúlni a mindennapi vékonyszálú hajápolásban.
A legjobbat azonban a természetes olajok rejtik!
Természetesen. Érdemes kihasználni a hajolajok előnyeit, mert ezek a legjobb megoldás a vékony haj kezelésére. Hogy miért is van ez így? Mindenekelőtt azért, mert a természetes olajokat az adott hajszerkezethez lehet igazítani, így jobb eredményeket érhetünk el. A hajolajos kezelések szerelmesei tudják, hogy a megfelelő olaj nemcsak táplálja és fenntartja a haj hidratáltságát, hanem erősíti a hajhagymákat, serkenti a haj növekedését, szabályozza a faggyútermelést és megkönnyíti a hajformázást. A vékonyszálú hajolajozási eljárás birtokában a hajszálak jelentősen megerősödnek, a hajhullás korlátozott, a hajnövekedés ösztönözve van, valamint a haj védve van a káros hatásoktól, amelyeket a káros tényezők, például a hőmérséklet, a szél, a toxinok szállítanak. A természetes olajok tökéletes módja annak, hogy a vékonyszálú hajat extra volumennel ajándékozzuk meg. Ezeknek a természetes anyagoknak köszönhetően a vékony haj vastagabbá és erősebbé válik.
A végén már csak egy utolsó dilemma marad, amit meg kell oldani. Milyen olajat használjunk a vékony haj kezelésére? Természetesen könnyűnek kell lennie, és a szálaknak jól fel kell szívniuk. Olyannak, amelyik képes regenerálni, erősíteni és egyúttal védeni a hajat. A legjobb megoldás itt például a Nanoil terméke a közepes porozitású hajra vagy a Nanoil- nagy porozitású hajra, mert a vékonyszálú haj gyakran érzékeny, legyengült, sérülésre hajlamos, és sajnos magasabb porozitási szinttel rendelkezik.
Hozzászólások: #0