Hogyan lehet gyorsan megszabadulni a narancsbőrtől? A válasz a köpölyözés - egy olyan eljárás, amely nem is olyan régen még főként az orvosi eljárásokhoz kapcsolódott, de ma már egyértelműen hódít a szépségszalonokban és a SPA-kban. Mik azok a vákuumos csészék? Hogyan működnek a tapadókorongok? Valóban formálhatják a testünket? Fedezd fel a köpölyözés titkait, és javítsd a külsőd otthon.
A rendszeres teljes testmasszázs egészségügyi előnyei már régóta ismertek. A masszázsokat sokáig nemcsak a test gyógyítására, hanem a lélek megnyugtatására is alkalmazták. Manapság lelkesen fordulunk e kezelés különböző formái felé, például szívesen kitesszük magunkat egy olajos testmasszázsnak vagy éppen köpölyözésnek, hogy javítsuk külső megjelenésünket. És ezzel nincs is semmi baj, hiszen végül is a masszázsok egyik fő célja, hogy a hetedik mennyországban érezzük magunkat!
Kezdjük az elején! Tapadókorongok, más néven vákuumcsészék. Évről évre folyamatosan nő a népszerűségük, sok szó esik az orvosi alkalmazásukról, de kevesen tudják igazán definiálni, hogy mik is ezek. Mik azok a vákuumcsészék? Ezek olyan kis csészék, amelyek, ahogy a nevük is mutatja, negatív nyomást hoznak létre a bőrön, így javul a szövetek vérellátása.
A legtöbb esetben a köpölyözéshez használt csészék általában műanyagból készülnek. A gumiból készült csésze könnyebben kezelhető, mint az üvegből vagy bambuszból készült alternatívája. Mindazonáltal mindegyikkel ugyanazokat a hatásokat érjük el. A kiválasztott testrészekre kell helyezni őket, és a bőr megszívásával lassan kell mozgatni a testen.
Hogyan néz ki a köpölyözés, és milyen tényleges előnyei vannak? Ez egy olyan módszer a vér- és nyirokáramlás javítására, amelyet az emberek már évszázadok óta ismernek. Ezt a fajta masszázst a hagyományos kínai orvoslásban alkalmazták - kezdetben az emberek megfázás gyógyítása és az immunrendszer erősítése céljából folyamodtak hozzá, de idővel a tapadókorongok használata kibővült az izom-, sőt a hátfájás kezelésére is. Ez inspirálta az embereket arra, hogy a tapadókorongokat testmasszázsra használják.
Napjainkban a vákuumcsészéket cellulitisz elleni masszázshoz használjuk. Megállapítottuk, hogy a véráramlás serkentése mellett a vákuumcsészék rugalmasabbá és feszesebbé teszik a bőrt. Tagadhatatlan, hogy a vákuumcsészék használata a cellulitellenes masszázsban egyre népszerűbb - mind a professzionális szépségszalonokban/SPA-kban, mind pedig otthon. Kétségtelen, hogy ez egy természetes módja a test formálásának, a bőr táplálásának és a sejtmegújulás serkentésének.
Milyen előnyei vannak még a köpölyözésnek? Minden eset más és más, hiszen a vákuumozással elérhető lehetséges hatások szorosan összefüggnek a kezelni kívánt problémával. Egy dolog azonban biztos: a vákuumcsészék mindig a bőr megjelenésének javítására összpontosítanak. Ez azt jelenti, hogy a köpölyözés minden bizonnyal segít csökkenteni a narancsbőrt, de ez még nem minden, mivel a tapadókorongok a zsírszövet csökkentésében is segíthetnek.
A szívócsészékkel végzett, relaxáló és gyógyító hatású vákuummasszázs a népi gyógyászatból ered, majd később a professzionális szépségszalonok is átvették. Természetesen otthon is elvégezhető. Előtte azonban tudnod kell, hogyan kell megfelelően használni a vákuumcsészéket. Az alábbiakban lépésről-lépésre bemutatjuk a vákuummasszázsra vonatkozó utasításokat - különösen hasznosak a kezdők számára, akik szeretnék megtanulni a masszázs ezen formáját és a tapadókorongok megfelelő használatát.
Mielőtt kézbe vennéd a tapadókorongokat és elkezdenéd a masszírozást, meg kell győződnöd arról, hogy a bőröd felkészült erre az eljárásra. A masszázs elvégzése előtt ajánlott lezuhanyozni, hogy alaposan megtisztítsd a tested. Ezután a tapadókorongokkal kezelendő testrészeket olívaolajjal vagy masszázsolajjal kell bekenni. Ez az olaj lehet olyan olajkeverék, amely cellulitellenes összetevőket tartalmaz, mint például koffeint, tengeri algát, bodzát, mentolt, fehér teát vagy kapszaicint.
A tapadókorong méretének meg kell felelnie mind a testrésznek, amelyen használni kívánod, mind a bőr igényeinek. Ha például arcmasszázst szeretnél végezni tapadókorongokkal, akkor a legkisebb tapadókorongot kell választanod. Ugyanez vonatkozik arra az esetre is, ha korábban még nem végeztél ilyen típusú masszázst. Általánosságban elmondható, hogy minél súlyosabb a probléma, vagy minél nagyobb testfelületet szeretnél kitenni a tapadókorongnak, annál nagyobb lehet a tapadókorong. Célszerű észben tartani, hogy a legjobb tapadókorong az, amelyik kényelmesen illeszkedik a kezedbe, és alkalmazkodik a kezed alakjához. Így biztosíthatod, hogy a mérete optimális legyen, és megakadályozhatod, hogy erőteljes masszírozás közben kicsússzon a kezedből.
1. LÉPÉS: Melegítsd fel a tapadókorongot körülbelül 40 °C-ra úgy, hogy forró vízbe mártod, és néhány percig ott hagyod. Használat előtt jól szárítsd meg.
2. LÉPÉS: Most itt az ideje, hogy a tapadókorongot a bőrödre nyomd. Ehhez megfelelően össze kell szorítanod a csésze felső részét az ujjaiddal, rá kell helyezned a kiválasztott testrészre, és folyamatosan nyomást kell gyakorolnod a bőrre úgy, hogy a tapadókorongot a bőrfelületre nyomod, majd elengeded az ujjaidat. Ily módon vákuum jön létre, amelynek köszönhetően a tapadókorong beszívja a bőrt és rátapad.
3. LÉPÉS: A masszázs úgy történik, hogy a tapadókorongot a kiválasztott testrészen végigcsúsztatod anélkül, hogy leválasztanád a bőrről. A szívó- és csúszócsésze által a bőrre gyakorolt nyomás javítja a vérkeringést és lebontja a zsírszövetet. A csúszást több irányban kell végezni:
4. LÉPÉS: Amikor be akarod fejezni a masszázst, el kell távolítanod a szívócsészét úgy, hogy az ujjaiddal megemeled a szélét (száját), és beengeded a levegőt. Ajánlott a köpölyözés befejezését követően megmasszírozni a bőrt - gyengéd körkörös mozdulatokkal a kezünkkel.
Az otthoni köpölyözést rendszeresen kell végezni. Legkorábban a harmadik kezelés után számíthatsz a kívánt hatásra. A legjobb eredmények eléréséhez azonban 10 masszázsból álló sorozatnak kell kitenned a testedet. Minden egyes testrészt (pl. has, comb, fenék) 15-30 percig kell masszírozni a csészével. A kezelések között legalább 3 nap szünetet ajánlott tartani.
A tapadókorongos masszázs könnyebbé és hatékonyabbá tétele érdekében ajánlott természetes olajjal kombinálni a masszázst. Ez lehet például masszázsolaj, amely gyakran olyan további anyagokkal van gazdagítva, amelyek felgyorsítják a zsírszövet elégetésének folyamatát és javítják a bőr rugalmasságát. Azonban ajánlott kipróbálni minden természetes, hidegen sajtolt növényi olajat is. Milyen természetes olajokat kell használni a köpölyözéshez? Mindenképpen a könnyűeket (mint a ricinusolaj) és azokat, amelyek nem hatolnak be gyorsan a bőrbe (pl. makadámiaolaj). Ellenkező esetben az olaj nem biztos, hogy jól szolgálja a célját. Valójában két természetes olaj ajánlott a csészemasszázshoz.
A vákuummasszázzsal kapcsolatban gyakran feltett kérdések egyike az eljárással járó esetleges fájdalomra vonatkozik. Természetesen az, hogy a köpölyözés fájdalmas-e vagy sem, attól függ, hogy ki mennyire érzékeny a fájdalomra. Enyhe kellemetlenség valóban érezhető az eljárás során, különösen akkor, amikor a szívócsésze beszívja a bőrt. Azt is fontos megjegyezni, hogy ez az érzés erősebb lehet azok számára, akik még soha nem részesültek köpölyözésben, különösen azokhoz képest, akiknek a bőre már rugalmasabbá és ellenállóbbá vált.
A köpölyözés során jelentkező kellemetlenségek csökkentése érdekében ajánlott kisebb tapadókorongokkal kezdeni, majd idővel nagyobbakra cserélni őket - így a bőr fokozatosan hozzászokhat ehhez a fajta masszázshoz. A vákuummasszázs utáni kellemetlen érzés enyhítésének másik módja a forró zuhany. Ez segít ellazítani a testet, és csökkenti a kezelés után esetlegesen fellépő véraláfutások kockázatát.
Cellulit elleni köpölyözés. Kik részesülhetnek ebben a kezelésben? Ahogy a neve is sugallja, akkor válaszd, ha csökkenteni szeretnéd a narancsbőr méretét és javítani a bőr feszességét. Azonban nem ezek az egyedüli felhasználási területei a vákuumcsészéknek. Kinek érdemes megfontolnia, hogy kitegye testét a vákuumcsészéknek?
A vákuumcsészék használatának leggyakoribb alkalmazási területei a következők:
Úgy tűnhet, hogy a köpölyözés mindenki számára tökéletes megoldás. Vannak azonban olyan helyzetek, amikor a vákuummasszázs alkalmazása nem jó ötlet. Mint minden kezelésnek, a vákuummasszázsnak is vannak ellenjavallatai.
A tapadókorongok használatának leggyakoribb ellenjavallatai a következők:
Ha nem vagy biztos abban, hogy a köpölyözés biztonságos-e számodra, kérj tanácsot orvosodtól. Háziorvosod meg fogja mondani, hogy a jelenleg tapasztalt kellemetlen és zavaró tünetek ellenjavallatai-e a csészemasszázsnak.
Hozzászólások: #0